formula 1 yeniden türkiye’de!

06-09-2020 22:07:47

Dünyanın bir numaralı motor sporları organizasyonu Formula 1, Türkiye'ye geri dönüyor. F1, Türkiye'de son olarak 2011'de düzenlenmişti.


Formula 1, 9 yıl sonra Türkiye'ye dönüyor. Dünyanın bir numaralı motor sporları organizasyonu yeniden Türkiye'de düzenlenecek.

FIA, Formula 1'in 2020 takvimine Türkiye Grand Prix'sini dahil etti. Organizasyonun resmi internet sitesinden yapılan duyuruda F1'in Türkiye ayağının 13-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Türkiye, Formula 1'de 2005 ve 2011 yılları arasında toplam 7 yarışa ev sahipliği yaptı. Bu yarışlarda Felipe Massa üç kez, Kimi Raikkonen, Jenson Button, Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel ise birer kez zafere ulaştı.

bir çok hayret verici olaylara sebep olmuş etkinlik .. ağır yağış sebebiyle suyu temizlemek için piste çıkartılan tek bir araçtan mı bahsetsek , hiç beğenilmeyen pistten mi , asfaltı oturtabilmek için pistte gece boyu bir sürü araca tur attırmak suretiyle bulduğumuz Türk işi çözümden mi , yoksa yarış bitince bir F1 geleneği olan şampanya patlatma yerine verilen gazozu mu konuşmalı bilemedim .. Bence nereden bakılırsa bakılsın sınıfta kalmışızdır

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol